همه ما از رشد هوش مصنوعی خبر داریم و می دانیم با سرعت فوق العاده خود در حال پیشروری در حوزه های مختلف است. این روند در سال جدید هم دنبال خواهد شد. هوش مصنوعی روند مدیریت محتوا را نه تنها در شرکت های بزرگ، بلکه در شرکت های نوپا و تازه وارد هم تغییر داده است. ابزارهای جدیدی که این فناوری در اختیار مدیران قرار می دهد، می تواند مدیریت محتوا را ساده تر و البته هوشمندانه تر کند.

هوش مصنوعی نه تنها می تواند CMS را کاربرپسندتر کند؛ بلکه به یافتن محتواهای جدید از طریق امکانات بصری و صوتی هم کمک می کند. در این بخش می خواهیم هوش مصنوعی و نقش آن بر روند مدیریت محتوا را از فاصله ای نزدیک تر ببینیم تا متوجه شویم واقعا این فناوری به نفع کسب و کارها حرکت می کند و می تواند اداره امور را راحت تر کند یا نه؟!

هوش مصنوعی و خداحافظی با نسخه های کاغذی

چند سالی است که کتاب های الکترونیک (Ebook) جایگزین بسیاری از نسخه های چاپی شده اند. استفاده از منابع مالی کمتر و قطع نشدن درختان برای تولید کاغذ، مزایایی است که دنیای دیجیتال برای ما به همراه داشت. اما این مزایا تنها به جایگزینی نسخه های چاپی محدود نمی شود.

در حال حاضر با وجود دستیارها صوتی دقیق و هوشمند، بدون اینکه دستی به قلم های الکترونیک ببرید می توانید پرونده های مختلف خود را در شرکت ها ساماندهی کنید. قطعا ساماندهی پرونده ها در فضای ابری به شما اجازه می دهد هیچ گاه نگران از دست رفتن اطلاعات نبوده و همچنین درگیر اشتباهات انسانی هم نباشید.

استفاده از هوش مصنوعی در CMS

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کارها، به کار بردن آن در CMS است. دیگر نیاز نیست رفتار مشتری را ارزیابی کنید تا بتوانید کمپین های بازاریابی موفقی داشته باشید. کافی است از AI در CMS استفاده کنید تا مشتریان شما را دنبال کند، رفتار آنها را تجزیه و تحلیل کند و الگوی هوشمندانه و موفقی برای ادامه مسیر به شما ارائه دهد. هوش مصنوعی به کسب و کارها کمک می کند اولویت های خود را به گونه ای تنظیم کنند که بهترین محصولات و خدمات به مشتری ارائه شود.

هوش مصنوعی چگونه مدیریت محتوا را دگرگون می کند؟!

با وجود هوش مصنوعی دیگر نیاز نیست متخصصان و کارشناسان زمان بسیاری را برای آنالیز نمودارها صرف کنند. این کار با یادگیری ماشینی برای ابزارهای مبتنی بر AI ساده خواهد بود. از طرف دیگر هوش مصنوعی با طبقه بندی کردن محتواها، می تواند مطالعات موردی شما را استخراج کرده و از آن در استراتژی های مدیریتی، تجزیه و تحلیل میزان ریسک، کشف تقلبات سازمانی و ارائه خدمات بیشتر به مشتری استفاده کند.

کاوش افق های جدید در زمینه مدیریت محتوا

اگر کسب و کار شما یک وب سایت با زبان بومی خودتان داشته باشد، از ورود به سطوح بالاتر و تجارت جهانی محروم می شوید. مگر اینکه برای چند زبانه کردن وب سایت خود به مترجمین حرفه ای هزینه ای بپردازید. اما هوش مصنوعی راهکاری برای شما در این زمینه خواهد داشت.

مقاله مرتبط: هوش مصنوعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟!

AI در حال توسعه یک سیستم ترجمه حرفه ای است که می تواند هر زبان بومی را به یک سیستم ارتباطی کاربرپسند به زبان دیگر تبدیل کند. ترجمه پویا از محتوای شما در آینده ای نه چندان دور می تواند محیط وب سایت شما را برای هر کاربر از هر نقطه در این دنیا، انعطاف پذیر و کاربرپسند کند. به عنوان مثال در حال حاضر آمازون از AI تا حدودی در CMS خود برای انعطاف پذیری در وب سایت استفاده می کند.

درک بهتر از تجربه مشتری

تجربه مشتری یا UX کلید هر کسب و کار آنلاین است و به همین دلیل در سال های اخیر توجه بسیاری به این زمینه جلب شده است. تجربه کاربری با وجود طرح های گرافیکی، پادکست ها، ویدیوها، نوشته های کوتاه یا طولانی سئو محور و بسیاری از موارد دیگر ارتقا پیدا می کند. برای ارتقای UX، کسب و کارها نیاز دارند تا به شکل 24 ساعته رفتار کاربران خود را رصد و ارزیابی کنند تا متوجه شوند در هر یک از کانال های بازاریابی خود باید چه استراتژی هایی را در پیش بگیرند. قطعا این موضوع می تواند برای شرکت های کوچک و متوسط دشوار و برای شرکت های بزرگ هزینه بر باشد.

اما هوش مصنوعی این مشکل را به طور کلی از میان بر می دارد. ابزارها و برنامه های هوشمندی که شبانه روز محتواهای شما را رصد کرده، رفتار و تجربه کاربر را بررسی و نتایج را ارزیابی می کنند، بینش و درک دقیق تری از برنامه های پیش رو در اختیارتان قرار می دهند. این یک موضوع حیاتی برای رشد کسب و کارها محسوب می شود.

تشخیص تصاویر

حتما شما هم این قابلیت هوش مصنوعی را در گوشی تلفن همراه خود بررسی کرده اید. اما تصور کنید شرکت هایی که نیاز به ثبت تصویر از کاربران خود دارند چگونه با AI از چالش های این مسیر رها می شوند؟!

بانک ها، مراکز اداری و بسیاری از مراکز امنیتی که از تصاویر مشتریان برای ثبت داده ها استفاده می کنند، همیشه باید به تشخیص پرسنل خود اطمینان کنند. در حالی که با به کار گیری هوش مصنوعی، فاکتورهای خاصی در چهره ثبت شده و تشخیص تصاویر با کمترین درصد خطا اتفاق می افتد. بدین ترتیب مدیریت محتوا در این شرکت ها نیز ساده تر و البته با خطای کمتری دنبال خواهد شد.

تبلیغات ساده در بسترهای گوناگون

یکی دیگر از مزایای هوش مصنوعی در روند مدیریت محتوا، سریع تر کردن فرآیند تبلیغات در کانال های ارتباطی مختلف است. به کمک هوش مصنوعی می توان تبلیغات مربوط به آخرین کمپین بازاریابی را به سادگی و با سرعت در کانال های مختلف از یوتیوب گرفته تا توییتر و اینستاگرام منتشر کرد. ابزارهای AI همچنین به شما اجازه می دهند از بازخورد کاربران در این شبکه ها آگاه شده و در صورت نیاز سریعا به آنها پاسخ دهید. این ویژگی می تواند سیستم مدیریت محتوا را بهبود بخشیده و انقلابی در یکپارچگی کانال های ارتباطی مختلف به پا کند!

در سال های پیش رو باید چه انتظاری از AI داشته باشیم؟

هوش مصنوعی با سرعتی باورنکردنی در حال رشد و پیشروی است. شاید این رشد سریع در ابتدا کمی شما را بترساند، اما باید به جوانب مثبت آن هم نگاهی کرد. مدیریت محتوا در کسب و کارها یکی از پر چالش ترین بخش ها برای شروع هر نوع تجارتی محسوب می شد. امروزه با وجود فناوری های جدید، همه چیز با دقت بالا و هوشمندی بیشتر قابل اندازه گیری و تجزیه و تحلیل است.
این موضوع نوید دنیایی جدید از کسب و کارها را می دهد که برای مدیریت آنها کافی است به ابزارهای جدید اعتماد کرده و با خطاهای انسانی خداحافظی کنید.

منبع:
https://www.newgenapps.com/blog/content-management-trends-in-2019-with-ai/

خدمات تولید محتوا

برای اطلاع از تعرفه ها و خدمات وبسایتکس در حیطه تولید محتوا، به لینک زیر مراجعه فرمایید.

تولید محتوا