محتوای پر بازدید

محتوای پر بازدید در هر پلتفرمی که منتشر شود، می تواند در برندینگ و شناخته شدن کسب و کار تاثیر بسیاری بگذارد. اگر محتواهایی که در شبکه های اجتماعی یا گوگل، بازدید بالایی داشتند را بررسی کنید، ویژگی های مشترکی بین آنها می یابید.
در این بخش ما محتواهایی که در Google Discover به مخاطبان مختلف پیشنهاد شده را بررسی کردیم. این بخش گوگل همچون اکسپلور اینستاگرام محتواها را بر اساس علایق، سابقه جستجو، موقعیت مکانی و فعالیت در برنامه های دیگر در اختیار آنها قرار می دهد.
احتمالا گوگل دیسکاور را بیشتر در گوشی های اندرویدی دیده باشید؛ اما این ویژگی فقط محدود به اندروید نیست و در سیستم عامل iOS و مرورگر کروم نیز فعال است.

اگر می خواهید محتوای شما هم به لیست این محتواها در گوگل دیسکاور اضافه شود، باید ویژگی محتواهایی که وارد این بخش می شود را بررسی کنید. در این بخش 9 ویژگی برای افزایش ترافیک ورودی به وب سایت و بازدید بیشتر از محتواها را به شما معرفی می کنیم. پس همراه ما باشید.

1. برای تولید محتوای پر بازدید عناوین احساسی داشته باشید

عنوان محتوا باید کاملا با مطلبی که تولید می کنید، مرتبط باشد. عناوین تقلبی جایی در Google Discover ندارند. اما عناوین فقط مرتبط هم جواب نمی دهد. تجزیه و تحلیل CTRها نشان می دهد عناوین احساسی انتخاب بهتری هستند.
در زیر عباراتی که در عناوین آمده و باعث شده بیش از 500 هزار کلیک را به همراه داشته باشند، برای شما آورده ایم:
لحظه دلخراش …
…. بزرگترین قانون نانوشته را نقض کرد
…. شایعه را تایید کرد
یک قطعه جواهر ….
…. دنیا را متحیر کرد

فقط با این یک شرط …..
هر چند این عبارات به انگلیسی در عناوین استفاده شده بود، اما استفاده از صفت های اغراق آمیزی که بتواند با محتوای شما مرتبط باشد، احتمال بازدید از محتوا را بیشتر خواهد کرد.

2. استفاده از عناوین سوالی که جواب آنها در دل متن است

یکی از بهترین ترفندهای سئو که می تواند یک محتوای پر بازدید برای وب سایت شما به ارمغان بیاورد، عناوین سوالی است. این عناوین در Google Discover هم نرخ کلیک بسیار بالایی داشته اند؛ چرا که به نوعی سوال ذهن مخاطب هستند و کاربران برای رسیدن به جواب خودشان روی آنها کلیک می کنند.
برای این که عناوین سوالی کلیک بیشتری داشته باشند، باید آنها را با ترفند قبلی درآمیخت تا علاوه بر سوالی بودن، احساسات مخاطب را هم برانگیزند.
مثلا این عنوان را در نظر بگیرید:
«آیا وزیر بهداشت گفته که استعفا می دهد؟!»

«آیا لیونل مسی دیگر فوتبال بازی نمی کند؟»
شاید این عنوان ها با الگوریتم های سئو گوگل خیلی همخوانی نداشته باشند، اما با توجه به تجزیه و تحلیل داده های حاصل از گوگل دیسکاور، نتایج بهتری داشته اند.

3. رتبه بندی محتواهایی در رابطه با کووید 19

یکی از معیارهای تولید محتوای پر بازدید در سال های اخیر مربوط به محتواهایی بوده که به کووید 19 مربوط بودند. جالب است بدانید که گوگل محتواهای مرتبط با همه گیری را با دقت بیشتری رصد می کند.
تجزیه و تحلیل ها نشان دادند که بسیاری از وب سایت ها برای محتواهای مربوط به کووید 19 از طریق گوگل دیسکاور ترافیک داشته اند؛ در حالی که هیچ جستجوی ارگانیکی برای آنها به ثبت نرسیده است.

بنابراین اگر به دنبال ترفندی برای وایرال کردن محتواهای بلاگ خودتان هستید، به تغییرات اجتماعی کلان مثل کووید 19 توجه داشته باشید و در هر حوزه ای که فعالیت دارید، مطالب مربوط به کسب و کارتان و تاثیر همه گیری روی آن را انتشار دهید.

4. تازگی خوب است، اما محتوای همیشه سبز بهتر است

یکی از ویژگی های گوگل دیسکاور این است که برخلاف قابلیت های دیگر گوگل مثل نیوز، تاپ استوری یا وب استوری، به تازگی محتوای منتشر شده کاری ندارد. گاهی ممکن است در این بخش مطلبی به کاربران پیشنهاد داده شود که حتی برای چند سال پیش بوده و ویرایش هم نشده است.

پس برای این که محتوای پر بازدید داشته باشید، لازم نیست هر روز در بخش بلاگ خود محتوا منتشر کنید به امید این که ترافیک ناشی از گوگل دیسکاور را به دست بیاورید.
این یک فرصت خوب برای وب سایت های قدیمی است که اگر محتوای همیشه سبز و با کیفیت انتشار داده اند، همیشه منتظر ترافیک ورودی برای آن باشند.

5. محتوای گوگل دیسکاور به رتبه بندی SERP مربوط نیست

حواستان باشد که نتایج جستجوی گوگل به محتواهایی که در Google Discover می بینید، ربطی ندارد. در واقع استراتژی تولید محتوا برای این دو بخش باید جداگانه تنظیم شود.
با این حال کیفیت محتوا چیزی است که می تواند هر نوع ترافیکی را برای وب سایت شما به ارمغان بیاورد. پس محتوایی بنویسید که:
• اطلاعات آن مخاطب را مجبور به اعتماد کند. از منابع و شواهد روشن استفاده کنید.
• محتوایی را انتشار دهید که خودتان حتی در رابطه با مسائل زندگی و مالی، به آن اعتماد می کنید.
• مشکلات نگارشی، املایی و سبک شناسی در محتوای با کیفیت دیده نمی شود.

• عنوان محتوای باکیفیت جذاب، مرتبط و شوکه کننده است.
فراموش نکنید که گوگل دیسکاور شبیه به شبکه های اجتماعی است. پس محتوای پر بازدید آن چیزی است که مخاطب را در عین سرگرمی آموزش دهد.

6. محتوایی که با اعتقاد و دیدگاه سیاسی افراد سازگار است

یکی دیگر از ویژگی های مطالب پر بازدید در Google Discover مطالب سیاسی یا اجتماعی است که مخاطب آن را تایید می کند. به عنوان مثال خشم یا ستایش شخصیت های سیاسی خیلی سریع بازدید زیادی از دیسکاور گوگل به دست می آورند.

7. موضوعی که احساسات مخاطب را درگیر می کند

محتوایی که از گوگل دیسکاور ترافیک می گیرد با تکنیک های سئو بلاگ تفاوت دارد. پس استفاده از تحقیق کلمات کلیدی برای تولید محتوای پر بازدید از این بخش، ایده خوبی نیست.

مثلا اگر کسب و کار شما در رابطه با حیوانات است، نوشتن محتوایی در رابطه با تجربه شخصی از بیماری حیوان خانگی و بهبودی آن، عملکرد بهتری نسبت به یک مطلب کاملا آموزشی دارد.
در Google Discover باید داستان های احساسی را پیش بکشید تا عملکرد محتوا قوی تر باشد.

8. مرگ، ازدواج، طلاق یا هر موضوعی که احساس همدلی ایجاد می کند

موضوعاتی که احساسات مشترک یا همدلی مخاطبان را برانگیخته می کنند، از موضوعات پرطرفدار گوگل دیسکاور هستند. خبرهایی مربوط به مرگ، ازدواج، طلاق، شایعات مختلف مربوط به سلبریتی ها و هر محتوایی که بار احساسی قابل توجهی داشته باشد، از گوگل دیسکاور بازدید بیشتری می گیرد.

9. عناوین فهرستی یا استفاده از اعداد در عنوان

یکی دیگر از ویژگی های مشترک محتوای پر بازدید Google Discover، داشتن لیست یا اعداد در عنوان است. مقالاتی که از این قالب ها پیروی می کنند چه در جستجوی ارگانیک و چه در بخش دیسکاور گوگل، عملکرد قابل قبولی خواهند داشت.

منبع:
https://www.searchenginejournal.com

مقاله مرتبط: تکنیک طوفان فکری برای تولید محتوا

خدمات طراحی سایت

برای اطلاع از تعرفه ها و خدمات وبسایتکس در حیطه طراحی سایت، به لینک زیر مراجعه فرمایید.

طراحی سایت