تولید محتوای یونیک

یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی که تولیدکنندگان محتوا و وبلاگ نویسان دارند، تولید محتوای یونیک و خاص است. با وجود میلیون ها وبلاگی که در فضای اینترنت وجود دارد، گاهی به نظر می رسد که هر موضوع ارزشمندی پیش تر پوشش داده شده است. این در حالی است که عامل موفقیت یک محتوا، کیفیت و اصالت آن است.

از طرفی برای این که بتوان مخاطبان را حفظ کرد، باید محتوایی را انتشار داد که فرد نمی تواند آنها را در وبلاگ های دیگر پیدا کند. هر چند که لازم نیست این رویکرد را برای تمام مقالات وبلاگی داشت؛ با این حال برای جذب و حفظ مخاطب راهی جز محتوای دست اول و جذاب وجود ندارد.
اگر این موضوع ذهن شما را هم به خود مشغول کرده و نمی دانید چگونه باید محتوای یونیک تولید کنید، در این بخش همراه ما باشید تا 10 راهکار برای آن به شما معرفی کنیم.

1. تولید محتوای یونیک با رویکرد مستقلانه

یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن ایده های جدید تولید محتوا این است که ببینید وبلاگ نویسان دیگر درباره چه چیزی می نویسند که مخاطب علاقه زیادی به آنها دارد. همیشه این محتواها نقاط ضعف و خلاهایی دارند که بتوانید پر کنید.

در واقع بسیاری از اوقات می توان موضوع جدید را از دل یک موضوع قدیمی بیرون کشید. بنابراین برای پیدا کردن یک موضوع خاص باید همیشه در حال مطالعه باشید و سعی کنید خلا منابع مطالعاتی خودتان را پیدا کنید.

2. محتوای خاص به تجارب شما گره خورده است

بسیاری از ایده های جدید برای تولید محتوای یونیک از تجارب شخصی شما سرچشمه می گیرند. هر فردی در طول چندین و چند سال زندگی تجاربی دارد که می تواند از آنها برای تولید محتوا هم استفاده کند.

باید گفت یکی از دلایلی که محتوای تکراری فضای وب را پر کرده این است که افراد همیشه به دنبال یک منبع برای نوشتن مقالات وبلاگی خود هستند و کمتر کسی تجاربش را برای تولید محتوا به کار می گیرد.

3. طوفان فکری به پا کنید

تکنیک های بسیاری در رابطه با طوفان فکری وجود دارد که می توانید از آنها برای پیدا کردن ایده های جدید کمک بگیرید. اگر دوست دارید کیفیت مطالب و مقالات خود را روز به روز بیشتر کنید، طوفان فکری یکی از بهترین راهکارها محسوب می شود.

4. یک تولید کننده محتوا، همیشه دفترش را با خود دارد!

بسیاری از ایده ها جایی نیستند جز جلوی چشمان شما! اما افراد کمی به آنها نگاه می کنند. یک ذهن خلاق همیشه به دنبال ایده است و از کوچک ترین اتفاقاتی که در زندگی اش می افتد برای تولید محتوا ایده می گیرد.

یک دفترچه برای پرورش ایده های ناقص و تولید محتوای یونیک فوق العاده است. کافی است هر چیزی که دیده اید را بنویسید و بعدها برای پرورش آنها زمان بگذارید. اگر فکر می کنید ذهن‌تان قوی تر از آن است که چیزی را فراموش کند، سخت در اشتباه هستید. فراموش نکنید که کمرنگ ترین جوهرها از قوی ترین ذهن ها ماندگارتر هستند.

5. ذهن خودتان را باز نگه دارید

اگر ایده ای برای نوشتن پست های وبلاگی ندارید یا نمی توانید یک ایده را پرورش دهید، خیلی سریع آن را حذف نکنید. به ایده های دیگری که نوشتید نگاهی بیندازید و ببینید که آیا می توان از ترکیب آنها برای تولید یک محتوا استفاده کرد؟!
برخی از ایده ها برای این که تبدیل به یک مقاله کامل شوند به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارند. پس بهتر است آنها را دور نیندازید و زمان بیشتری برای آنها قائل شوید.

6. موضع گیری داشته باشید

بسیاری از محتواها و مقالات وبلاگی که بازدیدهای بیشتری داشته اند، مربوط به مطالبی بودند که از چیزی مخالف نظر اکثریت صحبت می کردند. در واقع شما به عنوان یک تولید کننده محتوا باید از زاویه ای به اتفاقات رایج نگاه کنید که با بقیه افراد مطابقت ندارد. این کار تضمین می کند تا منحصر از دیگران باشید.

از طرف دیگر باید بگوییم که این روش برای جذب ترافیک هم عالی است. چرا که پست های بحث بر انگیز بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند و وبلاگ های بزرگی در مورد آنها صحبت می کنند؛ چه موافق شما باشند و چه مخالف!

7. به روز رسانی و گسترش مطالب قدیمی را فراموش نکنید

اگر مدت زیادی است که وبلاگ نویسی کرده اید و پست های قدیمی دارید، برای تولید محتوای یونیک می توانید به سراغ آنها بروید و گسترش‌شان دهید.

این عادت را در خود ایجاد کنید که گهگاهی به بایگانی های خود سر بزنید و دنبال پست هایی باشید که می توانند آجر اول یک دیوار ایده جدید و جداگانه باشند.
اگر در گذشته درباره موضوعی یک مطلب کلی نوشته اید، ببینید که آیا می توان روی یک جنبه یا نقطه خاصی از آن تمرکز کنید و ایده های جدید از دلش بیرون بکشید؟!

8. یک حفاری واقعا عمیق انجام دهید!

ممکن است که موضوعی چندین بار و با بیان های مختلف پوشش داده شده باشد، اما شما در مورد جنبه های کمتر شناخته شده آن اطلاعاتی داشته باشید. این در حالی است که وبلاگ نویسان دیگر فقط اطلاعات عمومی از آن موضوع دارند. بنابراین شما می توانید یک قدم جلوتر بروید و اطلاعاتی را انتشار دهید که جای دیگری پیدا نمی شود.
اگر این موضوع مورد علاقه مخاطبان زیادی هم بوده، برگ برنده در جیب شماست. با این کار یک جهش ترافیکی فوق العاده را تجربه می کنید.

9. موضوع خود را شناسایی کنید

برای تولید محتوای یونیک بدون دانش اساسی و عمیق، فقط می توانید اطلاعات سطحی و اولیه را ارائه دهید. البته لازم نیست که متخصص زمینه های مختلف شوید، اما بهتر است که دائما روی ارتقای سطح دانش خود کار کنید تا بتوانید به مراحل بالاتری از یک موضوع برسید. البته برای رسیدن به سطوح بالاتر باید صبر هم داشته باشید.

10. مشکلات را حل کنید!

یکی از بهترین راهکارهایی که برای تولید محتوای منحصر به فرد پیشنهاد می کنم، تمرکز روی حل مشکل مخاطبان است. باید بدانید که مخاطبان یک صنعت با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. بدیهی است که این افراد از راه حل های مناسب آگاه نباشند یا در وهله اول اصلا مشکلی نداشته باشند.
اما اگر کمی دقیق تر نظرات را رصد کنید، متوجه مشکلات می شوید. آن وقت نوبت شماست که پا روی صحنه بگذارید و اولین کسی باشید که این مشکل را حل می کند. با این کار مخاطبان همیشه نام یک وبلاگ را به ذهن می سپارند.
اگر اول راه باشید تولید محتوای یونیک کمی سخت است؛ اما به مرور قلق نوشتن ایده های ناب دستتان می آید. پس صبر داشته باشید!

منبع:
https://www.vandelaydesign.com

مقاله مرتبط: 9 استراتژی موفق برای سوشال مدیا مارکتینگ

خدمات طراحی سایت

برای اطلاع از تعرفه ها و خدمات وبسایتکس در حیطه طراحی سایت، به لینک زیر مراجعه فرمایید.

طراحی سایت