سئو موقعیت جغرافیایی سایت

برای کسب و کارهایی که فروشگاه فیزیکی دارند یا خدمات خود را به محدوده جغرافیایی خاصی ارائه می دهند، سئو موقعیت جغرافیایی سایت می تواند اهمیت دو چندانی داشته باشد. در واقع فروشندگان و کسب و کارهای مختلف به کمک راهکارهای سئوسازی محلی، مشتریان بالقوه و نزدیک به خود را پیدا می کنند و تلاش می کنند تا از آنها مشتریانی وفادار بسازند.

راهکارهای سئو سازی موقعیت کسب و کار کمی متفاوت از راهکارهای کلی سئو در محتواست. به همین دلیل در این بخش 4 راهکار رایج و نتیجه بخش این موضوع را برای شما گردآوری کرده ایم. در این بخش همراه ما باشید تا بتوانید کسب و کار خود را دقیق تر در اختیار مخاطبین هدف قرار دهید.

سئو موقعیت جغرافیایی سایت به کمک Google My Business

یکی از حیاتی ترین راهکارها برای سئو محلی کسب و کار استفاده از قابلیتی است که گوگل در اختیار فروشندگان و بیزینس ها قرار می دهد. Google My Business می تواند شما را به مخاطبینی نشان دهد که تا به حال توجهی به تجارت شما نداشته اند. در واقع با استفاده از این قابلیت نام شما وارد لیست تجارت های گوگل می شود که در جستجوی کاربران، بالای لیست نتایج به نمایش در می آید. این قابلیت تجارت شما را روی نقشه گوگل نیز ثبت می کند که می تواند در رتبه بندی وب سایت تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.
برای این کار کافی است Google My Business را جستجو کنید و با ثبت نام در این بخش، تجارت خود را به لیست کسب و کارهای معتبر گوگل بیفزایید. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد درباره کسب و کار شما در بستر گوگل نظر بدهند؛ در صورتی که نظرات کاربران مثبت باشد، مشتریان دیگر هم به استفاده از محصولات و خدمات شما ترغیب خواهند شد. درنتیجه نه تنها مشتریان جدید پیدا می کنید، بلکه ترافیک ورودی وب سایت هم بیشتر شده و فروش بالاتری را تجربه خواهید کرد.
زمانی که کسب و کار خود را به لیست Google My Business اضافه کردید می توانید با تکمیل اطلاعات مختلف مثل شماره تماس یا ساعات فعالیت کسب و کار، سئو موقعیت جغرافیایی سایت خود را بهینه کنید.

استفاده از این ویژگی باعث می شود زمانی که افراد جستجوی محلی انجام بدهند، نام شما هم در این لیست نشان داده شود. به عنوان مثال اگر فردی عبارت «دامپزشکی تهران» را سرچ کند، کسب و کارهایی که خود را در گوگل ثبت کرده اند، بالای نتایج دیگر نشان داده می شوند.
در ضمن شما می توانید با اضافه کردن عکس از کسب و کارتان یا هزینه های پرداختی مختلف، کاربران را به استفاده از خدمات‌تان ترغیب کنید.

سئو موقعیت جغرافیایی سایت با کلمات کلیدی

کلمات و عبارات کلیدی از مهم ترین فاکتورها برای بهینه سازی وب سایت به شمار می روند. در سئوسازی محلی هم باید یاد بگیرید از چه کلمات کلیدی استفاده کنید تا در نتایج جستجوهای محلی کاربران، نام وب سایت شما هم دیده شود.
برای این که یک کلمه کلیدی به خصوص را برای محتوای خود و گوگل بهینه کنید، باید به موتورهای جستجوگر نشان دهید که وب سایت شما در رابطه با این کلمه، نتایج مفید و مناسبی دارد. مورتوهای جستجو صفحات مختلف وب سایت شما را بررسی می کنند تا متوجه نحوه کاربرد کلمه کلیدی در محتوای شما شوند.
برای انتخاب کلمات کلیدی موثر در جستجوهای محلی، کلمات کلیدی طولانی یا long tail انتخاب بهتری هستند. این عبارات کلیدی 3 تا 4 واژه داشته و برای معرفی موقعیت تجارت به کار می روند. استفاده از کلمات کلیدی کوتاه که دو واژه یا کمتر هستند، برای معرفی محل کسب و کار فایده‌ ای نخواهد داشت.
به عنوان مثال اگر کسب و کار شما در زمینه «فروش لباس نوزادی» است، باید واژه ای را به آن اضافه کنید که نشان دهد در چه موقعیت جغرافیایی فعالیت دارید. برای سئو موقعیت جغرافیایی سایت در این مثال، کلمات کلیدی زیر به کارتان خواهد آمد:
• فروش لباس نوزادی تهران
• بهترین لباس نوزادی تجریش
• خرید لباس نوزادی زعفرانیه

مقاله مرتبط: الگوریتم گوگل پاندا را بشناسید تا جریمه نشوید!

فراموش نکنید استفاده از «لباس نوزادی» به تنهایی نمی تواند موقعیت کسب و کار شما را به مشتریان بالقوه معرفی کند. از آنجایی که این عبارات عمومی هستند، نمی توانند هدف کاربر را نشان دهند. در ضمن قبل از استفاده از کلمات کلیدی حتما با ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، واژه ها را هوشمندانه انتخاب کنید.

لینک سازی برای سئو محلی کسب و کار

استفاده از لینک ها در سئو موقعیت جغرافیایی سایت و رتبه بندی آن نقش پر رنگی دارد. لینک ها اعتبار وب سایت شما را بیشتر می کنند؛ به خصوص اگر سایت های معتبر به شما لینک دهند.
بهترین راه برای ایجاد پیوند، ایجاد محتواست. اگر محتوایی که تولید می کنید، مفید و با ارزش باشد، وب سایت های دیگر هم از محتوای شما استفاده کرده و به آن لینک می دهند.

علاوه بر این شما می توانید از وبلاگ ها و وب سایت های خبری استفاده کنید و با تولید رپورتاژ آگهی، از این منابع معتبر لینک های خوبی به دست بیاورید که می توانند موقعیت جغرافیایی کسب و کار شما را معرفی کنند.

تجربه کاربری و تاثیر آن در سئو سازی محلی

اگر می خواهید کاربرانی که به وب سایت خود هدایت کردید، زمان بیشتری را در آن صرف کنند و نرخ کلیک یا ترافیک ارگانیک بیشتری داشته باشید، باید در کنار محتوا به تجربه کاربری هم اهمیت دهید.
نحوه تعامل وب سایت شما با کاربر، تعیین می کند چقدر از زمان خود را در آن صرف کند و یا منصرف شده و به سراغ بیزینس دیگر لیست نتایج برود.

عوامل مختلفی در تجربه کاربری عالی تاثیر گذار هستند که از طراحی تعاملی وب سایت گرفته تا سرعت بارگیری و محتوای مفید را شامل می شود. تمام این موارد در سئو موقعیت جغرافیایی سایت و به طور کلی در سئو کسب و کار شما برای موتورهای جستجوگر اهمیت دارند. تنها در صورتی می توانید مشتریان بیشتری را از آن خود کنید که تجربه کاربری بهتری به آنها ارائه دهید.

برای بهینه سازی سئو محلی کسب و کار خود چه کرده اید؟!

سئو محلی همان طور که از نامش پیداست برای مشاغل و بیزینس های فیزیکی و محلی، از مهم ترین مواردی است که در تولید محتوا باید در نظر داشته باشند. معمولا بسیاری از افرادی که فروشگاه فیزیکی دارند و پا به دنیای وب می گذارند، از سئو موقعیت جغرافیایی سایت صرف نظر می کنند. در حالی که بستر وب می تواند یک نقطه عطف برای هدایت مشتریان بیشتر به فروشگاه شما باشد.
پس به جای مجزا کردن تجارت اینترنتی و تجارت فیزیکی، از راهکارهایی که در این بخش در اختیارتان قرار دادیم استفاده کنید تا کسب و کار شما در هر دو جنبه آنلاین و آفلاین رشد خوبی را تجربه کند.

منبع:
https://www.webfx.com/internet-marketing/local-seo-ranking-factors.html

خدمات سئو

برای اطلاع از تعرفه ها و خدمات وبسایتکس در حیطه سئو و بهنیه سازی، به لینک زیر مراجعه فرمایید.

سئو