سایت‌های ارزان قیمت فقط یک کپی هستند! در حقیقت سایت‌های ارزان باتوجه‌به نیاز کسب‌وکار شما طراحی نمی‌شوند؛ آن‌ها کپی سایت‌های قبلی هستند. با کمی گشت‌وگذار در فضای وب، سایت‌های متعددی را پیدا می‌کنید که مشابه هم هستند. درصورتی‌که بخواهید پس از مدت زمانی سایت خود را بروزرسانی کنید، با مشکل مواجه خواهید شد. در نتیجه مجبور می‌شوید سایت را از نو بسازید. معمولا طراحان سایت‌های ارزان امکانات قابل قبولی را در اختیارتان نمی‌گذارند تا در آینده برای فعال‌سازی آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه‌های کلان شوید. برای جلوگیری از این مشکل در ادامه قصد داریم مشکلات و آسیب طراحی سایت ارزان به کسب‌وکار را به صورت کامل بررسی کنیم.

کیفیت و طراحی ضعیف؛ اولین آسیب سایت ارزان به برند

در رستوران‌ها قطعا با پرداخت هزینه سیب‌زمینی توقع دریافت استیک را نخواهید داشت! در واقع با پرداخت هزینه کم برای سایت یک برند، با کیفیت مطلوبی مواجه نخواهید شد. طراحی سایت ارزان با کاهش کیفیت ظاهر همراه است. احتمالا این موضوع به مزاج مخاطبان نیز خوش نمی‌آید. برای طراحی سایت نیاز به یک الگوی ثابت رفتاری خواهد بود.

وب‌سایت‌هایی وجود دارند که کار طراحی سایت ارزان را انجام می‌دهند. این تیم‌ها، سایت شما را بسیارضعیف طراحی می‌کنند. یعنی با اشکال در طراحی و اجرا مواجه می‌شوند. همین موضوع بر هدایت بازدیدکنندگان به مشتری تاثیر فراوانی می‌گذارد. باتوجه‌به نامناسب بودن فضای سایت، نام برند شما بین سایر رقبا گم خواهد شد. درصورتی‌که سایت اولین رکن بازاریابی دیجیتالی است و سرمایه‌گذاری روی آن، برند شما را متمایز می‌کند.

۰۱

سایت‌های ارزان با ضعف عملکرد مواجه هستند

بدیهی است که یک ۲۰۶ عملکرد و شتاب لندکروز را ندارد و این موضوع برای همه روشن است. حال تصور کنید با پرداخت هزینه ۲۰۶ درخواست عملکرد لندکروز باشید! باید بدانید که اصول اساسی برای طراحی سایت وجود دارد که در طراحی سایت‌ ارزان به آن‌ها بی‌توجهی می‌شود. رنگ‌ها، تایپوگرافی و طراحی الگو مواردی هستند که در سایت‌های ارزان به آن‌ها بی‌توجهی می‌شود. همچنین مشکلاتی همچون زمان لود بالا یا ارور در صفحه نمایش باعث ایجاد تجربه کاربری ناخوشایندی برای مخاطبان می‌شود. زمانی‌که کاربر عنوانی را جست‌وجو می‌کند، توقع دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه را مشاهده کند. اگر سرعت لود سایت بالا باشد، مخاطب صفحه شما را می‌بندد و سایت دیگری را باز می‌کند.

بیشتر بخوانید
رکود تورمي، طراحي وب سايت و افزايش فروش

امنیت سایت؛ مهم‌ترین آسیبی به که سایت با آن روبرو است

آسیب مهمی که طراحی سایت ارزان به برند شما وارد می‌کنند، امنیت است. در این موارد اقدامات ساده برای امنیت سایت رعایت نمی‌شود؛ بنابراین آدرس شما در فضای وب به راحتی هک یا ویروسی می‌شود. یک قالب و طراحی در خارج از کشور وجود دارد که روی بیش از ۴۳۰۰۰۰ سایت نصب شده است. این صفحات علاوه‌بر آن که شبیه هم هستند، با طعنه هکرها مواجه شدند؛ زیرا یک هدف ساده خواهند بود. هکرها به دنبال یافتن آسیب سایت شما می‌گردند و با بارگیری الگوی به کار رفته، کدها را مثل یک نقشه می‌خوانند. بعد از کشف الگو و نقطه ضعف سایت،هکر برای مستقر کردن بدافزارها تلاش کرده و در آخر همه سایت‌ها را آلوده می‌کند.

۰۲

عدم پشتیبانی و بروزرسانی؛ ترفندی برای پرداخت هزینه‌های گزاف

یک ترفند عالی شرکت‌هایی که طراحی سایت ارزان انجام می‌دهند، بروزرسانی‌های آتی است. می‌پرسید چگونه؟ این افراد از افزونه‌های کمی استفاده می‌کنند و دسترسی‌های کمی به شما می‌دهند. زمانی‌که شما در پی گسترش کسب‌وکارتان هستید، با موضوع بروزرسانی مواجه می‌شوید. عدم بروزرسانی باعث می‌شود تا به فرد قبلی مراجعه کنید. حالا بازار آن شخص یا شرکت بسیار داغ خواهد شد. بدین شکل علاوه‌بر پرداخت هزینه‌های پنهان سایت، باید مبلغ هنگفتی را برای بروزرسانی یا پشتیبانی سایتتان بپردازید.

عدم توانایی در جذب مخاطب؛ سایت به خوبی کار نمی‌کند!

ضعف در سرعت لود و عملکرد پایین همانقدر تاثیر منفی می‌گذارد که یک محتوای ضعیف به سایت وارد می‌کند. این دقیقا همان آسیبی است که طراحی سایت ارزان به برند شما می زند. زمانی‌که مخاطب انتظارش برآورده نشود، سایت شما را رد می‌کند. در فرصت‌های بعدی با دیدن نام شما، سراغ گزینه‌های بعدی خواهد رفت. پس همانقدر که برای المان‌های کسب‌وکارتان هزینه می‌کنید، برای این قسمت مهم بیزینس زمان و هزینه کافی بگذارید؛ زیرا این یک سرمایه‌گذاری بلند مدت خواهد بود.

بیشتر بخوانید
رهنمودهایی برای طراحی وب سایت های دولتی (2)

اگر نمی‌خواهید با این مشکل روبه‌رو شوید، با صرف زمان به دنبال طراحان حرفه‌ای باشید. متخصصین در این زمینه تجربه کافی را دارند و به راحتی سایتی را طراحی می‌کنند که مخاطب را جذب کند. طراحان وبسایتکس با اصول و الگوهای مناسب، زیباترین و با‌کیفیت‌ترین صفحه را به شما تقدیم می‌کنند. کیفیت اولین اصل تیم فنی این مجموعه است. پس منتظر چه هستید، همین حالا برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

۰۴

نتایج ناپایدار و رتبه‌های پایین؛ اساسی‌ترین ضعف سایت‌های ارزان

اساسی‌ترین موضوعی که تا به امروز در بازاریابی آنلاین باعث جذب مشتری و افزایش فروش شده است، وب‌سایت نام دارد. اگر از نظر گوگل رتبه بالایی ندارید، بسیار بعید خواهد بود که به برندتان توجه شود. اگر با سوال «چطور رتبه بندی سایت را بهبود بدهیم» مواجه هستید، در قدم اول سایت مناسبی طراحی کنید. با این کار به راحتی می‌توانید سایت خود را توسعه دهید. حالا گوگل به شما توجه بیشتر می‌کند.

متاسفانه در ساختار طراحی سایت ارزان به الگوریتم‌های گوگل کمتر توجه می‌شود. سایت‌هایی که به استانداردها پایبند نیستند، هرگز در صفحات اول جایی ندارند و به راحتی فرصت جذب مخاطب را به برندهای دیگر می‌دهند. علت این موضوع نتایج ناپایدار است.

۰۵

طراحی سایت؛‌ بررسی پارامترهای مهم در بازاریابی دیجیتال

برای داشتن یک وب سایت جذاب و کاربردی پارامترهایی وجود دارد. با در نظر گرفتن این پارامترها به راحتی رتبه بگیرید و فروشتان را چند برابر کنید. پس به دنبال طراحی سایت ارزان نباشید. در قسمت پایانی این مقاله قصد داریم شما را با این موارد به صورت کامل آشنا کنیم. طراحی سایت یک کار تخصصی است و باید توسط افراد ماهر انجام شود. ما، در وبسایتکس سایت‌ها را بر اساس پارامترهای زیر طراحی می‌کنیم:

 • اهداف سایت: ابتدا هدف یا اهداف مشتری برای طراح سایت را بررسی می‌کنیم. به عنوان مثال سایت قرار است خدمات ارائه کند یا صرفا برای فروش محصول خواهد بود.
 • طرح‌های حرفه‌ای: با استفاده از طرح‌های حرفه‌ای، جذاب و مناسب با اهداف، سایتی طراحی می‌شود که به نیاز کاربر پاسخ دهد.
 • ساختار و نمایش محتوا: نکته مهم در مجموعه توجه به ساختار سایت منطبق با هدف و محتوای سایت است. در این قسمت سایت را از نظر بهینه‌سازی seo مورد بررسی قرار خواهیم داد.
 • محتوا: محتوایی که برای سایتتان انتخاب می‌کنیم جذاب، با‌کیفیت و یونیک خواهد بود. در بخش محتوا باتوجه‌به هدف سایت، موضوعات مرتبط بررسی می‌شوند.
 • سرعت بارگذاری: مهم‌ترین بخش طراحی سایت، سرعت بارگذاری است. این موضوع بدان جهت حائز اهمیت است که تجربه کاربری بهتری را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد.
 • بهینه‌سازی برای انواع دستگاه‌ها: در این مرحله تمرکز روی بهینه‌سازی سایت برای انواع دستگاه‌ها خواهد بود. تیم فنی سایت را برای دستگاه‌هایی همچون کامپیوتر، تبلت و تلفن بهینه‌سازی خواهند کرد.
 • امنیت: موضوع پر اهمیت دیگر توجه‌به امنیت سایت است. در این بخش، سایت را از نظر امنیتی به صورت کامل بررسی می‌کنیم تا اطلاعات شما عزیزان محفوظ بماند.
 • بروزرسانی: سایت باید به صورت مداوم بروزرسانی شود. این بروزرسانی در زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد؛ از جمله: سرعت بارگذاری، امنیت و بهبود کاربری.
 • تجربه کاربری: سایت باید برای بازدیدکنندگان تجربه کاربری مناسب و جذابی داشته باشد. این موضوع برای رضایت و راحتی مخاطبان حائز اهمیت خواهد بود.
 • دوام و پایداری:‌ در این قدم سایت را از نظر دوام و پایداری طراحی خواهیم کرد. موارد فنی، ساختاری و محتوایی را برای بهبود عملکرد در نظر می‌گیریم.
 • سئو: سایت‌ها برای کسب جایگاه نیاز به بهینه‌سازی از نظر سئو دارند. این موضوع باعث می‌شود تا در صدر لیست نتایج قرار بگیرید و در نتیجه فروشتان دوچندان شود.
 • ارتباط با کاربران: در این مرحله تیم فنی ابزارهای موثری برای ارتباط با کاربران به شما ارائه می‌دهد تا از طریق آن با مخاطبان در ارتباط باشید.
 • پشتیبانی: وبساتیکس از نقطه شروع تا صدر جدول همراه شما خواهد ماند. تیم ما برای رشد روزافزون کسب‌وکارتان همواره در تلاش خواهد بود.
بیشتر بخوانید
طراحی وب سایت های دولتی و اصول و مفاهیم آن

باتوجه‌به پارامترهای گفته شده، یک سایت جذاب و کارآمد به فرآیندی پیچیده نیاز دارد. به‌ همین خاطر نیاز به دانش و تخصص بالا در زمینه طراحی و توسعه دارد.

سایت‌های ارزان؛ عالی‌ترین روش برای آسیب به کسب‌وکار

مواردی همچون کیفیت، امنیت، عدم بروزرسانی، عدم جذب مخاطب و نتایج ناپایدار، از مهم‌ترین مشکلات طراحی سایت ارزان است. در این مطلب به بررسی سوال «طراحی سایت ارزان چه آسیبی به کسب‌وکارتان وارد می‌کند» پرداختیم. طراحی‌های ارزان باعث کندی سایت،‌ بالا رفتن سرعت لود، نتایج ناپایدار، عدم پشتیبانی و ضعف عملکرد می‌شوند. این موضوع تاثیر فراوانی روی کاهش ترافیک شبکه و در نتیجه کاهش فروشتان خواهد شد. پس بهتر است برای این بخش مهم برندتان علاوه‌بر صرف هزینه مناسب، زمان بگذارید. مطمئن باشید که در آینده‌ای نه‌ چندان دور شاهد پیشرفت روزافزون کسب‌وکارتان خواهید بود. اگر شما هم تجربه مشابهی از استفاده از سایت‌های ارزان داشته‌اید آن را با ما و کاربران عزیز دیگر به‌ اشتراک بگذارید.